Człowiek to istota społeczna. Potrzebujemy towarzystwa innych ludzi, obcowania z nimi, relacji, rozmowy, wynika to z naszej natury i jest jedną z podstawowych potrzeb egzystencjonalnych. Idąc o krok dalej dochodzimy do związku. Potrzeba bliskości, zarówno tej psychicznej jak i fizycznej, sprawia, że dobieramy się w pary. Kryteria takiego doboru są przeróżne. Ile związków tyle historii. Niejednokrotnie zadajemy sobie pytania typu „co ona z nim robi?” lub „co on w niej widzi?”. Czasem na pierwszy rzut oka ludzie do siebie nie pasują, mają różne zawody, bagaż doświadczeń, czy pochodzą z innych środowisk, ale jednak coś ich łączy. Oprócz oczywiście uczucia, miłości, spojrzeń i rozmów, to co najbardziej zbliża to wspólne spędzanie czasu. Proste prawda? Otóż jak pokazuje praktyka – niekoniecznie. Wspólne hobby dla dwojga partnerów jest jak najbardziej pożądane i świetnie, kiedy istnieje od początku i jest czynnikiem spalającym. Gorsza sprawa, gdy będąc razem, mamy je dopiero stworzyć. Jak zatem należy się do tego zabrać?

Wspólne hobby dwojga partnerów kluczem do sukcesu

Nie jest tajemnicą, że hobby wzbogaca nasze życie, czyni je pełniejszym, pozwala się spełniać, dowartościowuje i rozwija. Ludzie mający pasję są ciekawsi i bardziej interesujący dla otoczenia. Podobnie jest w związkach. Wspólne hobby dla dwojga partnerów jest tym czym batonik proteinowy dla sportowca. Odżywia i umacnia związek. W dzisiejszym zabieganym świecie, kiedy tak mało mamy czasu dla drugiej osoby i siebie samych, warto zainwestować we wspólne hobby dla dwojga partnerów i jakoś zorganizować ten nasz czas. Bez względu na to co to będzie, na pewno pozwoli poznać się lepiej, zbliży do siebie i da tematy do ciekawych, inspirujących rozmów.

Nieograniczone możliwości

Wspólne hobby dla dwojga partnerów pozostawia ogromne pole do popisu. W tym temacie ogranicza na jedynie własna wyobraźnia. Nie ma tu listy pasji, które się nadają i automatycznie wykluczają te, które nie znajdują się w takowym zestawieniu. Zasada jest jedna: ma być wykonywane razem. Równie dobrze sprawdzi się wspólne uprawianie sportu np. tenis, bieganie, jazda na rolkach, jak również podróżowanie, gotowanie czy gry planszowe.

W poszukiwaniu inspiracji

Dodatkowym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze wspólnego hobby są indywidualne preferencje i zainteresowania partnerów. Jeśli macie coś co oboje lubicie i w czym czujecie się dobrze to świetnie, sukces w połowie osiągnięty. Teraz trzeba tylko zastanowić się nad tym, jak to zamienić na hobby. Dajmy na to oboje uwielbiacie przygotowywać pyszne dania, wyszukujecie wymyślne przepisy i działacie w kuchni. Świetnym pomysłem będzie zatem kurs gotowania dla par. Oprócz wspaniałej wspólnej zabawy, rozwiniecie swoje możliwości kulinarne a potrawy przygotowane z sercem będą z pewnością przepyszne. W poszukiwaniu inspiracji pomocny okaże się oczywiście Internet, który jest skarbnicą wszelkich informacji. Z pomocą przyjdą nam również czasopisma tematyczne i gazety branżowe. Nie omijajmy obojętnie ogłoszeń – tam również możemy odszukać wspólne hobby dla dwojga partnerów.

Uwaga na rywalizację

Konfrontacja partnerów w jednej dziedzinie stwarza wiele możliwości. Wspólna pasja to przede wszystkim inspirująca forma rozrywki jak również możliwość poznania swoich mocnych i słabych stron. W partnerach wzmacnia poczucie odpowiedzialności za drugą osobę, rozwija jakość współpracy, która w życiu codziennym może przerodzić się w silniejszą symbiozę. Jednakże aby osiągnąć te pozytywne rezultaty musimy skupić się tylko na zaletach takich działań. Jeżeli wspólne hobby dla dwojga partnerów będzie wyzwalało w nich samych niezdrową rywalizację i konkurowanie o to kto w danej dziedzinie jest mocniejszy i osiąga lepsze rezultaty, skutki mogą być odwrotne do zamierzonych. To co miało z zasady spajać stanie się powodem konfliktów i zamiast rozwijać współpracę, narasta frustracja i niechęć do podejmowania kolejnych działań. Należy jednak pamiętać, że nie każda rywalizacja jest zła. Jeśli przybierze zdrową formę może stać się świetną motywacją.

Osobno, ale jednak razem

A co w sytuacji kiedy mamy do czynienia z pasjonatem futbolu i malarką? Nadmiar obowiązków i ograniczony czas nie pozwala na angażowanie się w nowe, wspólne hobby. Sytuacja bez wyjścia? Absolutnie nie! Nie zapominajmy, że aby być razem nie zawsze trzeba robić jednocześnie te same rzeczy. W powyżej opisanej sytuacji doskonałym sposobem będzie współudział. Ona może siedzieć na trybunach i kibicować mu podczas meczu, on z kolei może brać udział w jej wernisażach podziwiając dzieła partnerki. Wspólne hobby dla dwojga partnerów może przybrać także taką, bierną formę. W takiej sytuacji, dzielona pasja generuje ogromne pokłady motywacji i wsparcia dla drugiej osoby.

Zabicie rutyny

A może borykacie się z wszechogarniającą nudą? Codzienna rutyna, powtarzalność sytuacji, brak pomysłów na spędzenie wolnego czasu – to problemy znane niejednej parze. Często kończy się to chronicznym zasiedzeniem w domu, wgapianiem się w telewizor i zajadaniem słonych przekąsek na wygodnej sofie. Nietrudno zatem o brak kondycji, frustrację i zobojętnienie. Rozwiązaniem jest wspólne hobby dla dwojga partnerów. Porzućcie więc znajomą kanapę na jakiś czas kosztem np. aktywności fizycznej. W sezonie wybierzcie rower, zimą spacery, a może jednak pokusicie się o kurs tańca dla par? Z pewnością będzie to ekscytująca przygoda, a wasze relacje zostaną urozmaicone i nabiorą nowego, ciekawszego charakteru.

Wspólne hobby sposobem na kryzys

Związek to cienie i blaski, jak wszystko ma swoje plusy i minusy i nawet najlepszym parom zdarzają się gorsze chwile, a nawet dłuższe okresy, popularnie zwane kryzysami. Ale nigdy nie jest za późno na naprawę relacji. Jeśli tylko są chęci po obu stronach – nic prostszego. Wspólne hobby dla dwojga partnerów może zażegnać kryzys i pozwala bliskim sobie osobom poznać się na nowo. W trudnych sytuacjach nawet zwyczajna rozmowa może sprawić nie lada kłopot, ale jeśli przezwyciężymy własne słabości, przekonamy siebie i partnera, że wspólne spędzanie czasu jest podstawą dobrego związku to na pewno przeżyjemy swego rodzaju „drugą młodość” i nawet po wielu latach bycia razem, poczujemy się jak na pierwszej randce.