W dzisiejszych czasach każdy z nas jest obciążony dużą ilością powinności, praca, dom, wszystko to jest powodem stresu, napięcia i lęków, które przez dłuższy czas mogą sprawić, że staniemy się nerwowi. W trudnych sytuacjach skądinąd nie tylko w nich wesprzeć nas mogą organiczne, ziołowe tabletki uspokajające, dostępne bez recepty.

Ziołowe tabletki na uspokojenie pomagają zwalczyć codzienny stres i rozdrażnienie, można je również stosować do terapii delikatnych stanów depresji, nerwicy oraz stanów lękowych, z tą samą efektywnością, jak mocne leki psychotropowe.

W naturze znajdziemy wiele ziół o działaniu uspokajającym, wśród których można wymienić kozłek lekarski, melisę, szyszki chmielu, męczennicę cielistą, lub ziele serdecznika. Wszystkie z wyżej wyszczególnionych ziół działa wyciszająco albo w połączeniu z innymi również wspomagające zasypianie i relaksujące. Najbardziej znaną rośliną używaną na uspokojenie jest waleriana, jest zalecany chorym na nerwicę i stany lękowe oraz osobom zmagającym się z bezsennością. Szyszka chmielu pomaga redukować stres i rozdrażnienie, stosowanie jej polecane jest kobietom w okresie przekwitania. Melisa ma działanie relaksujące i przeciw lękowe, zaleca się ją najczęściej przy problemach ze snem. Ziele serdecznika z kolei jest często używane w terapii zaburzeń pracy serca, ponieważ wzmacnia je, działa także wyciszająco na układ nerwowy. Wszystkie z wyżej wymienionych roślin mogą być dostępne w formie ziołowych tabletek na uspokojenie, kropelek, herbat albo syropów.

W ziołolecznictwie popularne jest również leczenie szafranem, który dzięki temu, że nasila wytwarzanie endorfiny, jest stosowany przy delikatnych stanach depresyjnych. W stanach obniżonego samopoczucia, kiedy dopada nas apatia, możemy wspomóc się również zażywaniem witamin, których może brakować naszemu organizmowi, co może być przyczyną również obniżonej wytrzymałości psychicznej. Magnez, wapń, witamina B12 i E oraz zbilansowana dieta pomogą dostarczyć organizmowi koniecznej energii i lepiej znosić okresy napięcia.

Ziołowe tabletki na uspokojenie mogą ułatwić wytrzymanie okresów wzmożonego stresu i radzenie sobie ze złymi uczuciami, należy też nie zapominać o innych sposobach walczenia z nimi. Na pewno pamiętaj o relacjach z rodziną i przyjaciółmi, styczność z innymi osobami pozytywnie wpływa na psychikę, uprawiaj sport, który pomoże ci nie tylko zadbać o kondycję, ale dostarczy twojemu ciału endorfiny, która nazywana jest hormonem szczęścia. Ziołowe tabletki na uspokojenie i wspomagające usypianie są bezpieczne w stosowaniu i nie uzależniają.